Online Eğitim

 

ProntOnline Öğrenim Sistemi, Nerde olursanız olun internet bağlantınız olan her yerde, istediğiniz zamanda yani süre kısıtlaması olamadan 7/24 sınırsız sisteme girebileceğiniz Online eğitim sistemidir. Uzaktan Online Öğrenim Sisteminde, Online video derslerinin yanı sıra ders materyalleri  tamamen online ortamdadır, sınavlar online ortamda her seviyenin son ders videosunun ardından yapılır.

 

Prontonline olarak Tek hedefimiz;yenilikçi, kolay öğretebilen, yalın, sade, doğru ve anlaşılır bir dille eğitim vermek, o dilin kültürünü kendi kültürümüz ile pekiştirmek. Tecrübesi ile ve başarıları ile kalifiye ve donanımlı bireyler yetiştirmek.

 

e-Eğitim Nedir?

 

Uzaktan Online Öğrenim Sisteminin bir diğer adı da e-Eğitim’dir (e-learning). e-Eğitim aynı zamanda, online araç ve gereçler (cd-rom, internet vb.) ile güçlendirilmiş, gelişmiş eğitim sistemidir.

 

Nerede olursanız olun İnternet olan her yerden e-Eğitim zaman ve herhangi bir yerden bağımsız sunulan bir online hizmet olduğundan; Ülkemizdeki şirket yöneticileri, şirket çalışanları, çalışan veya çalışmayan kişiler, ev hanımları ve öğrenciler bu online dil hizmetinden  çok kolay şekilde yararlanabilir.

 

e-Eğitimin bir çok faydası bulunmaktadır, başlıcaları şunlardır:

 

 1. Dil Eğitim maliyetlerini önemli ölçüde yaklasık %80 düşürmektedir,ve bir kere kayıt olmanız yeterlidir her kur için aylık şekilde ödeme yapmanıza gerek yoktur.
2. e-Eğitim ile istenilen eğitimlerin, iş saatlerini kullanmaksızın bireyler, çalışanlar, öğrenciler vs.. istedikleri zaman diliminde ve istedikleri yerde internet olan her yerde Online eğitim portalimize girerek eğitimlerine devam edebilirler, istedikleri zamanda durdurabilirler, ,ders videolarını istedikleri kadar izleyebilirler.7/24 internet hızınıza göre sınırsız şekilde ders videolarını izleyebilirsiniz.
3. Zaman ve her hangi yerden bağımsız bir şekilde, eğitim faaliyeti internet bağlantısı olan her yerde 7/24 sisteme girebilirsiniz.
4. Online dil  materyalleri ve ders videoları hızlı değişen koşullara göre  ekleme yapılır veya değiştirilir .
5. Online eğitim sistemine giren öğrencinin herhangi bir  konu hakkında bir sorusu olduğunda, online olarak o dersin eğitmenine mesaj bölümünden sorusunu sorabilir.
6. Her öğrenci kendi kullanıcı adı ve şifresi ile online eğitim sistemine girer ve  her öğrenci kendi ilerleme hızında ilerler.haftada 2 gün 1’er saat çalışarak sağlıklı bir şekilde ilk düzeyi bitirebilir.

 

Sistem Nasıl İşliyor?

 

Uzaktan Online Öğrenim Sisteminin işleyişini en basit şekliyle şu şekilde açıklayabiliriz:

 

1. Öncelikle ihtiyaç duyulan Dil eğitimleri belirlenir veya kampanyalı 3’lü dil paketleri seçilir.
2. www.prontonline.com adresimizden üye olarak  Belirlenen eğitimler seçilir,
3. Eğitim ücreti www.prontonline.com adresimizden havale yolu ile veya kredi kartı ile ödeme gerçekleştirilir.
4. Ödeme yapıldıktan sonra www.prontonline.com sitesinde kayıtlı olan mail adresinize kullanıcı adı ve sifre gönderilir ve www.onlinedilokulum.com online eğitim portalimizden size gönderilen kullanıcı adı ve şifre ile giriş sağlanır veya hesabı siz açarsınız.
5.Sisteme giriş yapıp eğitimlerinizi belirlenen süre içerisinde alırsınız.
6. Online eğitim Sistemimizde size ait kişisel bir kullanıcı hesabı açılır veya yukarıdaki yazıda da belirttiğimiz gibi siz www.onlinedilokulum.com sitesinden hesap oluşturarak tarafımızca onaylandıktan sonra sisteme giriş yapabilirsiniz.
7. Tüm videoları bitirdikten ve sınavları başarı ile geçtikten sonra  “iletişim formunu “nu doldurursunuz, bize sertifika isteğinizi belirtiniz.
8. Size özel açılmış hesabınız kullanıma kapatılır.
9. Sertifikanız hazırlanarak tercihine göre resim formatında (JPG)   e-mail veya kargo ile adresinize tarafınıza gönderilir.( kargo ücreti alıcıya aittir)

 

e-Öğrenme Hizmetlerimiz:

 

Online Dil Okulumuzda aşağıdaki e-Öğrenme hizmetleri sunulmaktadır:

 

1. Konu konu, kurlara ayrılmış Ders videoları:

 

Ders Videoları artık internete ulaşabildiğiniz her yerde bulabilirsiniz, o sizin hep yanınızda olacak.   sayfanızda bulunan içerik ağıcından Eğitimini almak istediğiniz yabancı dile  ait tüm Ders videolarını  izleyebilir her seviye bittikten sonra sınavlarına girerek kendinizi test edebilirsiniz.

 

2. e-Alıştırma & e-Sınav:

 

Ders videolarının, örnekler, test soruları ve yardımcı ders materyalleri ile  desteklenmiş online eğitim sisteminde çalışabilir, Bunun için, size özel eğitim sayfanızda yer alan Konu konu ve kur kur ayrılmıs ders videoları ile ilgili bölüme tıklayarak, çalışmak istediğiniz dili ve seviyesini seçmeniz yeterli olacaktır. .her ders videosunun ardından o videonun konusu ile ilgili alıştırmalar ve bazen konu anlatımlı yazılı materyaller bulabilirsiniz (Bu uygulama bazı eğitim programlarında, geçerli değildir.) e-Sınav:Yüzlerce konu anlatımlı videolarının  ardından karşınıza çıkacak olan sınavlar ile kendi kendinizi değerlendirme olanağı sağlanması hedeflenmiştir. kesinlikle her seviye sınavını yapmanız tavsiye edilir.

 

3. e-Eğitim Danışmanlık:

 

Her dersin Öğretmeninden, online dil eğitim videolarını izlerken karşılaşabileceğiniz anlamadığınız konulara yönelik destek alabilirsiniz. konu ile ilgili mesaj panosuna yazabilirsiniz.